61 877 05 62 kontakt@sp64poznan.pl
Szukaj
RSS

„Drzwi Otwarte”

Chłopcy z klasy szóstej siedzą przy stolikach i grają w gry strategiczne

5 marca w naszej szkole zorganizowano imprezę Drzwi Otwarte. Impreza była świętem całej szkoły. Jej celem była prezentacja dorobku placówki oraz wspólna zabawa.

W tym dniu serdecznie powitaliśmy obecnych członków społeczności szkolnej, a także rodziców i dzieci, które dopiero rozpoczną  naukę w naszej szkole od roku szkolnego 2016/2017. Imprezę rozpoczęło spotkanie w auli szkolnej dotyczące naboru do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych. Rodzice zostali zapoznani z kryteriami naboru oraz ofertą szkoły. Można było  wysłuchać prelekcji pedagoga na temat dojrzałości szkolnej oraz wystąpienia dietetyka, który zwrócił uwagę rodziców na właściwe odżywianie dzieci i jego związek z procesem nauki.

Sobotnie spotkanie odbywało się bowiem pod hasłem: „Żyj zdrowo i kolorowo”. Impreza była dobrą zabawą. Dzieci wraz z rodzicami brały udział w zajęciach sportowych, warsztatach tanecznych, plastycznych, warsztatach robienia biżuterii, zajęciach edukacyjnych z wykorzystaniem tablic interaktywnych i pracowni komputerowej. Oglądały też wystawy, brały udział w konkursie dotyczącym zdrowego żywienia: „Jeden z dziesięciu”, sporządzały super zdrowe koktajle owocowe oraz rozwiązywały rozrywki umysłowe dotyczące zdrowia.  Można było także odpocząć w miłej atmosferze w stołówce szkolnej, gdzie rodzice urządzili kawiarenkę i częstowali przepysznymi wypiekami. Zorganizowano również kiermasz przetworów owocowo-warzywnych, kwiatów oraz kiermasz książek. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na przystosowanie pomieszczeń na potrzeby pracowni do zajęć technicznych.

Tradycyjnie Drzwi Otwarte  były bardzo udane. Odwiedziło nas wielu gości. Doceniono ciekawą formę imprezy oraz różnorodność podjętych działań.

Dziękujemy wszystkim za udział i pomoc w organizacji tego święta.