61 877 05 62 kontakt@sp64poznan.pl
Szukaj
RSS

Drzwi otwarte

Drzwi otwarte - wybór książek

7 marca w naszej szkole odbyła się tradycyjnie impreza Drzwi Otwarte. W tym roku przebiegała ona pod hasłem Witamy w naszym fyrtlu. Impreza była nie tylko świętem dla naszej społeczności szkolnej, lecz stanowiła okazję do poznania szkoły przez naszych przyszłych uczniów i ich rodziców. Rozpoczęła się spotkaniem informacyjnym w auli na temat naboru do szkoły w roku szkolnym 2015/2016. Pani dyrektor przybliżyła rodzicom tegoroczne terminy oraz kryteria rekrutacji. Zorganizowano także prelekcję dotyczącą gotowości dzieci do podjęcia nauki szkolnej. Temat ten przybliżyła rodzicom pani Anna Wydmuch – pedagog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 8 w Poznaniu.

Później pomieszczenia szkolne stanęły otworem przed uczniami i ich rodzicami. Dzieci mogły brać udział w licznych warsztatach, takich jak: klejenie modeli (np. poznańskiej bany i bimby), wyrób biżuterii, warsztaty plastyczne, warsztaty taneczne (dylanie w rytm dźwięków gitary). Oglądały też wystawy prac uczniów, m.in. projekty tematycznie związane z Poznaniem. Dzieci korzystały także z pracowni komputerowej, sali gimnastycznej, salki zabaw, sali świetlicowej . Bawiły się wykorzystując tablice interaktywne oraz liczne pomoce dydaktyczne.

A wszystko oczywiście było wzbogacone przykładami gwary poznańskiej. Wszyscy mogli skosztować wyśmienitych wypieków przygotowanych przez rodziców naszych uczniów. W szkolnej kawiarence, oprócz przysłowiowej szneki z glancem, czekały puszyste babki i serniki. W antrejce można było zakupić przetwory wykonane przez rodziców i nauczycieli oraz pochichrać się zajadając skibe z gzikiem lub leberką. Sale wypełniały kolorowe kwiaty i ciekawe książki.

Był to bardzo udany dzień. Humory dopisywały. Przez szkołę przewinęła się wuchta wiary, a każdy mógł wyrwać coś dla siebie.