61 877 05 62 kontakt@sp64poznan.pl
Szukaj
RSS

DZIEŃ ANGIELSKI

Panie prowadzące, ubrane na zielono, w tle zielone koniczynki

20 marca w naszej szkole odbył się Dzień Angielski dla klas I-III. W tym roku motywem przewodnim była Irlandia i Dzień Świętego Patryka. Tego dnia większość uczniów była ubrana na zielono, a nauczyciele dodali do swojego stroju trójlistną koniczynkę. Uczniowie zostali zaproszeni do auli szkolnej na wspólną zabawę i utrwalanie wiadomości dotyczących Irlandii.

Klasy I i II mogły obejrzeć prezentację o Irlandii i Dniu Świętego Patryka. Następnie ich wiedza została sprawdzona przy pomocy trójlistnych koniczynek, wcześniej przygotowanych na lekcjach języka angielskiego. Dzieci słuchały zdań dotyczących Irlandii i podnosiły koniczynkę z napisem YES lub NO zgodnie z usłyszaną treścią. Na koniec uczniowie klas I-II zaśpiewali piosenkę związaną z Dniem Świętego Patryka.

Klasy III wzięły udział w konkursie sprawdzającym wiedzę o Irlandii. Z każdej klasy zostało wybranych trzech przedstawicieli, którzy reprezentowali swoją klasę w konkursie. Rywalizacja była bardzo wyrównana, bo wszyscy uczniowie byli świetnie przygotowani. Po odpowiedzeniu na 10 pytań zostały ogłoszone wyniki:

I miejsce – klasa III a i III e

II miejsce – klasa III c

III miejsce – klasa III b i III d

IV miejsce – klasa III f

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za aktywny udział w irlandzkiej imprezie!

Agnieszka Benedykcińska

Monika Wiśniewska