61 877 05 62 kontakt@sp64poznan.pl
Szukaj
RSS

DZIEŃ ANGIELSKI KLAS 0-III

dzień języka angielskiego

29 marca odbył się Dzień Angielski w klasach 0-III. W tym roku miał on charakter konkursu muzyczno-językowego, podczas którego uczestnicy śpiewali wybraną przez siebie piosenkę angielską.

Konkurs był podzielony na dwa etapy. Pierwszy z nich odbył się na zajęciach z języka angielskiego w każdej klasie. Chętne osoby miały za zadanie wybrać dowolną piosenkę angielską i ją zaprezentować przed rówieśnikami. Prezentacja polegała nie tylko na śpiewie, ale i wykorzystaniu gestu, ruchu lub odpowiednich rekwizytów. Następnie każda klasa wybierała jednego reprezentanta, który brał udział w drugim etapie konkursu podczas Dnia Angielskiego w auli szkolnej.

Uczestnicy byli także podzieleni na dwie kategorie wiekowe: dzieci z oddziału przedszkolnego występowały z uczniami z klasy I, a wybrane osoby z klasy II z uczestnikami z klasy III.

Czas prezentacji piosenek w auli szkolnej obfitował w wiele wrażeń i emocji. Były łzy wzruszenia i ogromna radość z odniesionego zwycięstwa, doping z transparentami i motywującymi hasłami, a także sporo ruchu i dobrej zabawy podczas wspólnego śpiewania i odgrywania angielskich piosenek.

A oto laureaci konkursu muzyczno-językowego:

KLASY 0-I:

I miejsce – Laura Witczak, Magdalena Sowa

II miejsce – Zuzanna Fogt

III miejsce – Amelia Gientka

IV miejsce – Joanna Malicka, Aleksandra Kotecka

KLASY II-III:

I miejsce – Oliwia Bielecka-Dukarska, Maja Buszkiewicz, Anna Michalak

II miejsce – Gabriela Bulska

III miejsce – Konstancja Konstantakis

IV miejsce – Nikola Wiaranowska