61 877 05 62 kontakt@sp64poznan.pl
Szukaj
RSS

Dzień Sportu

Przeciąganie liny

W dniu 20 czerwca w naszej szkole miał miejsce niepowtarzalny Dzień Sportu. Klasy 4-6 mogły rywalizować w wyścigach rzędów o różnym stopniu zaawansowania oraz w meczu przeciwko nauczycielom czy nawet w konkurencji z przeciąganiem liny.

Klasy rywalizowały ze sobą na danym poziomie nauczania, najbardziej zacięta walka była w klasach czwartych.

Konkurencje były bardzo zróżnicowane: począwszy od skoków kangurów, obliczania zadań matematycznych, zabaw z piłkami, przeprawiania przez rzekę po wpisywanie znanych na całym świecie sportowców.

Po klasowej rywalizacji przyszedł czas na pojedynek wybranych 15 uczniów kontra 10 nauczycieli. Lepsi w pojedynku na przeciąganie liny okazali się uczniowie. Młodym chłopcom nie zabrakło krzep, to oni przeciągnęli grupę nauczycieli na swoją stronę i wyszli z tego zwycięsko.

Następnie przyszedł czas na siatkarskie pojedynki, w których nauczycielki rywalizowały z uczennicami, a nauczyciele z uczniami. Tym razem dzieci z naszej szkoły musiały uznać wyższość uczących ich na co dzień pań i panów.

Zabawa była przednia, radość na twarzach wychowawców i uczniów ogromna, a w takim dniu jak Dzień Sportu to sprawa najważniejsza.