61 877 05 62 kontakt@sp64poznan.pl
Szukaj
RSS

Gościnnie w Wydziałowym Centrum Wolontariatu VOLONTARIO WSE UAM

W dniu 25.03.2015r. nasze szkolne koło wolontariatu klas III wybrało się na spotkanie warsztatowe z członkami Wydziałowego Centrum Wolontariatu VOLONTARIO, działającego przy Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Będąc na wydziale podzieliliśmy się na 3 osobowe grupy, którym pomagały starsze wolontariuszki. Każdy zespół miał za zadanie odpowiedzieć na pytania:

Co to jest wolontariat?

Kto to jest wolontariusz?

Jakie cechy ma wolontariusz?

Po burzy mózgów i napisaniu odpowiedzi, przyszedł czas na ich głośną prezentację. Dowiedzieliśmy się, że celem wolontariatu jest udzielanie wszelakiej pomocy ludziom potrzebującym.

Następnie wypiliśmy herbatkę i zjedliśmy coś na ząb w Volontario Cafe. Po poczęstunku, razem z wolontariuszami poszliśmy zwiedzać Wydział. Udało nam się siedzieć w sali wykładowej, podczas trwającego wykładu dla studentów. Zobaczyliśmy również salę gimnastyczną, gdzie trwały zajęcia metodyczne.

Uważam, że miło spędziliśmy popołudnie, gdyż nauczyliśmy się, że nie można patrzeć tylko na siebie i swoje potrzeby. Trzeba pomagać także innym. Zachęcam wszystkich do czynnego udziału w wolontariacie.

 

Julia Sarzalska

uczennica klasy 3b