61 877 05 62 kontakt@sp64poznan.pl
Szukaj
RSS

Konkurs Piosenki Poetyckiej

Zdjęcie leureatów

Dnia 17 marca 2017 roku, w Szkole Podstawowej nr 45 im. Okrętu Rzeczypospolitej ,,Poznań” odbyła się szósta edycja Międzyszkolnego  Konkursu Piosenki Poetyckiej dla uczniów szkół podstawowych (5, 6 i 7 klasa) oraz gimnazjów miasta Poznania i okolic.

Celem organizowanego cyklicznie konkursu jest skłonienie młodych ludzi do refleksji  nad światem i życiem przez pochylenie się nad piosenką poetycką, a także propagowanie piosenki poetyckiej jako utworu o wysokich walorach artystycznych. Konkurs z powodzeniem inspiruje młodzież do wyrażania siebie poprzez muzykę i poezję, służy również promowaniu utalentowanych muzycznie i wokalnie solistów oraz konfrontuje twórcze dokonania młodzieży miasta Poznania i rozbudza wrażliwość artystyczną młodzieży.

W tym roku podobnie jak w latach poprzednich konkurs zgromadził dużą grupę wrażliwych na piękno młodych ludzi, którzy z ogromnym zapałem prezentowali piosenki ambitne tekstowo i muzycznie.

Z naszej szkoły, udział w konkursie wzięły uczennice:

Wiktoria Bukowiak 5B – „Miasteczko cud” A. Osieckiej

Urszula Jaskólska 7C – „Kocham cię, życie” E. Geppert

Zofia Ceglarska 7D – „Rozmowa przez ocean” M. Rodowicz

Na liście laureatów znalazła się Zofia Ceglarska z klasy 7D, która wywalczyła wyróżnienie jury oraz nagrodę publiczności!

Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów muzycznych!

 

Maria Wojtkowiak