61 877 05 62 kontakt@sp64poznan.pl
Szukaj
RSS

Muzykowo u Seniorów

Seniorzy podczas koncertu kolęd

Grudniowe zajęcia MUZYKOWA klas 2 i 3 były jednym wielkim przygotowaniem
i oczekiwaniem na wyjątkowe spotkanie. Z kim? Z seniorami z domu pomocy społecznej znajdującego się przy ul. Ugory w Poznaniu. Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Wydziałowym Kołem Wolontariatu „Volontario”, działającym przy WSE UAM.

Uczniowie podeszli do planowanego wydarzenia z pełną powagą i zaangażowaniem. Kiedy tańce, kolędy i pastorałki były gotowe, 17 grudnia, wyruszyliśmy na drugi koniec miasta, aby sprawić przedświąteczną radość i przyjemność mieszkańcom domu pomocy społecznej.

Mimo, że w planach mieliśmy wykonanie tylko kilku utworów, atmosfera była tak gorąca, że zostaliśmy na scenie prawie przez godzinę, wykonując dla seniorów nasze ulubione tańce i piosenki. Wizytę w tym niezwykłym domu zakończyły podziękowania, życzenia świąteczne i wspólne kolędowanie.

Starsze osoby – mieszkańcy domu – mieli łzy w oczach, ale i na uczniach to spotkanie zrobiło niemałe wrażenie. MUZYKOWSKIE DZIECI spisały się na medal, a przede wszystkim poczuły radość i satysfakcję, nie tylko z dobrze wykonanego zadania,
ale z bezinteresownego gestu i spotkania z tymi, którzy tego potrzebowali. W takich nastrojach, z otwartymi sercami możemy czekać na Boże Narodzenie…

Magdalena Lisiak, Anna Radowicz-Kowalska