61 877 05 62 kontakt@sp64poznan.pl
Szukaj
RSS

Opatrunek na ratunek

Szkoła Podstawowa nr 64 włączyła się w miesiącach październiku i listopadzie w ogólnopolską akcję „OPATRUNEK NA RATUNEK”. W akcji tej brały udział wszystkie klasy 0-6 wraz wychowawcami. Głównym organizatorem akcji jest FUNDACJA HUMANITARNA REDEMPTORIS MISSIO W POZNANIU. W wyniku przeprowadzonej akcji udało nam się zebrać kilka kartonów opatrunków, które 26 listopada zostały przekazane Fundacji podczas spotkania w ramach projektu „Mały Medyk” na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego.

Pani wiceprezes Fundacji Justyna Janiec- Palczewska podziękowała serdecznie za przekazane dary i opowiedziała o działaniach Fundacji. Następnie pani doktor Kinga Zastawna – wolontariuszka, która uczestniczy w misjach w Indiach, opowiedziała o pracy w ośrodku dla trędowatych, założonym przez ojca Marina Żelazka.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tym niezwykłym dziele niesienia pomocy potrzebującym w dalekiej Afryce. W przyszłym roku szkolnym będziemy kontynuowali tę akcję, a także inne organizowane przez Redemptoris Missio w myśl hasła: „Nie trudno jest być dobrym, wystarczy tylko chcieć”.

Koordynator akcji

Irena Babicz