61 877 05 62 kontakt@sp64poznan.pl
Szukaj
RSS

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

Pierwszoklasiści  ze Szkoły Podstawowej nr 64 są pełnoprawnymi uczniami. W dniu 14 października  2014r, odbyło się pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień, na którym oprócz rodziców, dziadków p. dyrektor, wicedyrektor był specjalny gość pan Kleks.

Uroczystość  dla klasy: 1a,1b,1c prowadziła pani Małgorzata Zielińska, a dla klasy: 1d,1fe,1f  pani Anna Zasada.  Dzieci z klasy 2c pod kierunkiem pani Natalii Wajchert przygotowały przedstawienie dla swoich młodszych kolegów. Oprawę muzyczną zapewnił pan Michał Nowakowski.  Zgodnie z tradycją, pierwszoklasiści musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Wspólnie śpiewali piosenkę pt. „Podajmy sobie ręce” , a następnie odpowiadali na szereg pytań, które wspólnie z prowadzącą osobą zadawał im pan Kleks. Po ślubowaniu pani dyrektor Romualda Niemczal pasowała dzieci klas pierwszych na uczniów Szkoły Podstawowej nr 64.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje oraz pluszową sówkę. Każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z panem Kleksem i w radosnym nastroju udali się do swoich sal na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.