61 877 05 62 kontakt@sp64poznan.pl
Szukaj
RSS

Pasowanie pierwszoklasistów

Przedstawiciele klas pierwszych podczas ślubowania

W Dzień Edukacji Narodowej, 14 października, uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami, Panią Bernadetą Kalińską i Panią Anitą Podgórską wzięli udział w uroczystości pasowania na ucznia. Wydarzenie było podzielone na trzy części. W pierwszej, artystycznej, uczniowie klasy 2d, przygotowani przez swoją wychowawczynię Panią Katarzynę Matuszewską, zabrali swoich młodszych kolegów do Krainy Krasnoludków, przedstawiając im, poprzez recytację wierszy, zalety i wady uczenia się i uczęszczania do szkoły.
Pierwszoklasiści pożegnali aktorów gromkimi brawami.

Drugą, bardziej oficjalną i poważną częścią  uroczystości był egzamin na pierwszoklasistę. Uczniowie musieli zmierzyć się z trzema stopniami egzaminu – wiedzy, sprawności ruchowej oraz przygotowanym dla nich przez Krasnala Mądralę eliksirem mądrości i odwagi. Każdą część egzaminu oceniali egzaminatorzy – obecna na uroczystości Pani Dyrektor Romualda Niemczal oraz rodzice uczniów klasy 1a i 1b. Komisja egzaminatorów była wyjątkowo zgodna, wszyscy uczniowie zdali egzamin dlatego każdy mógł  oficjalnie stać się Pierwszoklasistą!

W trzeciej części uroczystości, w obecności sztandaru szkoły uczniowie wygłosili słowa ślubowania, a następnie każdy pierwszoklasista był pasowany przez Panią Dyrektor na ucznia pierwszej klasy Szkoły Podstawowej Nr 64. Dzieci dumnie prezentowały się w biretach, z dyplomami w dłoniach.

Uroczystość zakończyły symboliczne „podpisy” uczniów pod specjalnie przygotowanym tekstem ślubowania, który można zobaczyć w holu szkoły, a także życzenia, które do dzieci kierowała w swoim imieniu Pani Dyrektor oraz w imieniu wszystkich nauczycieli prowadząca wydarzenie Pani Anna Radowicz-Kowalska.