61 877 05 62 kontakt@sp64poznan.pl
Szukaj
RSS

Pasowanie pierwszoklasistów

Przedstawiciele klasy piewszych składający ślubowanie przed sztandarem szkoły

15 październik był dniem wyjątkowym w naszej szkole, bowiem dzieci z klas pierwszych zostały pełnoprawnymi uczniami. Na uroczystość przybyli licznie zgromadzeni goście –rodzice, dziadkowie, najbliżsi. W tak ważnym dniu nie mogło zabraknąć również pani Dyrektor, pani Wicedyrektor oraz wychowawców klas.

Uroczystość prowadziła pani Bernadeta Kalińska, a oprawę muzyczną zapewnił pan Dawid Korczak. Uczniowie zaś z klasy 2c pod kierunkiem pani Anny Migdał przygotowały przedstawienie pt.: „Jakie są dzieci?”, w którym każdy pierwszoklasista z pewnością mógł odnaleźć siebie na scenie. Po części artystycznej na uczniów czekał „egzamin”. Aby przystąpić do grona społeczności szkolnej trzeba było wykazać się swoją wiedzą oraz umiejętnościami. Oj, wcale nie było łatwo:) Dzieci za sprawą czarodziejskiej różdżki przeniosły się w Krainę Mądrości, Sprawności oraz Śpiewu. Poprawność wykonania zadań oceniało jury w składzie: pani Dyrektor, pani Wicedyrektor, wychowawcy oraz oczywiście rodzice. Uczniowie klas pierwszych pomyślnie przeszli wszystkie próby i udowodnili, że mają wiedzę, potrafią śpiewać, tańczyć i wspólnie się bawić. Po pozytywnie zdanym „egzaminie” i złożeniu przysięgi ślubowania nastąpił ten długo wyczekiwany moment – pasowania. Każdy uczeń został przyjęty przez panią Dyrektor Romualdę Niemczal do grona społeczności szkolnej poprzez symboliczne dotknięcie ołówkiem. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci dostały dyplomy oraz legitymację, z której były bardzo dumne. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć.

Był to dzień pełen emocji, wrażeń nie tylko dla samych dzieci, ale również dla ich rodzin i z całą pewnością na długo zapadnie w pamięci.