61 877 05 62 kontakt@sp64poznan.pl
Szukaj
RSS

PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE

Na scenie dzieci w strojach galowych, stoją na baczność śpiewając hymno państwowy

10 listopada uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas 1-3 spotkali się na uroczystej akademii z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości.  Doniosłość wydarzenia uczniowie podkreślili uroczystym strojem oraz rozetkami i kotylionami w narodowych barwach.

Na scenie pojawili się uczniowie klas trzecich – laureaci konkursów wiedzy patriotycznej, którzy podzielili się z publicznością swoją wiedzą na temat rozbiorów, symboli narodowych, Józefa Piłsudskiego i Legionów. Poetyckiego wydźwięku dodały uroczystości występy uczniów klas drugich –  laureatów konkursu recytatorskiego.

Nie zabrakło na scenie także dzieci z MUZYKOWA, które animowały wspólne śpiewy. Podczas spotkania wykonane zostały: O mój rozmarynie, Płynie Wisła, Legiony to żołnierska nuta, Marsz Pierwszego Korpusu, Przybyli ułani pod okienko. We wspólny śpiew zaangażowali się wszyscy uczniowie
i nauczyciele.

Pani Dyrektor nie kryła wzruszenia widząc najmłodszych uczniów tak aktywnie i świadomie uczestniczących w obchodach jednego z najważniejszych świąt dla Naszej Ojczyzny.

Magdalena Bejma  Małgorzata Zielińska