61 877 05 62 kontakt@sp64poznan.pl
Szukaj
RSS

Rozgrywki piłki ręcznej dziewcząt

Nasze zawodniczki w żółtych koszulkach siedzą na trybunach przed zawodami

12 listopada grupa dziewcząt reprezentujących Szkołę Podstawową nr 64 udała się do hali Arena na rozgrywki w piłce ręcznej dziewcząt. Po dotarciu na miejsce odbyło się losowanie. Przyszedł czas na rozgrzewkę, ponieważ 1 mecz miałyśmy rozegrać z SP nr 20.

Kilka rad na początek i nastąpił gwizdek sędziego. Troszkę trzeba było czekać na 1 bramkę, ale udało się i zdobyła ją pięknym rzutem z wyskoku Matylda Szostak. To ona w tym meczu zdobyła 5 bramek. Na uwagę zasługuje też świetna dyspozycja Ani Marcinkowskiej w bramce.. 3 rzuty i 3 w to samo miejsce, tak trafiała Amelia Bukowska. Jedną bramkę dołożyła jeszcze Natalia Wachowiak. Wynik końcowy to 9:0.

Czas na przerwę i szykowanie się do kolejnego boju, a miał być to mecz z SP 19. Tę szkołę reprezentowały dziewczęta z klasy koszykarskiej i wiedziałyśmy, że będzie ciężko. Lepiej przygotowane fizycznie i technicznie dziewczęta wygrały 18:0 i to one przeszły do kolejnego etapu. Jednak nie można odmówić naszym uczennicom woli walki i zaangażowania. Na pewno zdobyły kolejne doświadczenie i oby wykorzystały to w kolejnych latach nauki reprezentując inne szkoły w zawodach sportowych. Brawa dla dziewczyn!