61 877 05 62 kontakt@sp64poznan.pl
Szukaj
RSS

Spotkanie z książką

Na pierwszym planie szmaciana lalka cioci Jadzi. W tle pani Eliza Piotrowska podspiująca ksiązkę dziewczynce.

W tym roku szkolnym szczególną uwagę poświęcamy czytelnictwu wśród dzieci. Dlatego też bardzo ucieszyliśmy się z możliwości zorganizowania w naszej szkole spotkania z  panią Elizę Piotrowską – autorką i ilustratorką książek dla dzieci.

Spotkanie poprowadziła pani Sylwia Kaszkowiak, a wsparcia udzieliło Wydawnictwo Media Rodzina.

Aula szkoły wypełniła się po brzegi uczniami klas pierwszych, drugich oraz zerówki. Pani Eliza opowiedziała młodym czytelnikom, jak narodził się pomysł na  postać Cioci Jadzi – bohaterki serii książek, z którymi uczniowie zapoznali się wcześniej na lekcji.  Dzieci miały okazję zadać autorce wiele pytań dotyczących jej warsztatu pisania oraz prywatnego życia.

Kiedy ciekawość czytelników została zaspokojona, nastąpił moment na wręczenie nagród za udział w konkursie na pracę plastyczną związaną z Ciocią Jadzią.

Na zakończenie uczniowie podziękowali pani Elizie Piotrowskiej i  wręczyli bukiet kwiatów.

A potem ustawiła się długa kolejka po autografy. Wszystkie dzieci otrzymały jeszcze na pamiątkę zakładkę do książki, która, miejmy nadzieję, będzie zachętą do przeczytania całej serii opowiadań o Cioci Jadzi. Książeczki można wypożyczać ze szkolnej biblioteki.