61 877 05 62 kontakt@sp64poznan.pl
Szukaj
RSS

Szkolne Koło Caritas

Członkowie Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami

DZIAŁALNOŚĆ „SZKOLNEGO KOŁA CARITAS”

W bieżącym roku szkolnym Szkolne Koło Caritas przeprowadziło lub włączyło się w wiele akcji i wydarzeń mających na celu niesienie pomocy innym. W I semestrze SKC wzięło udział w następujących akcjach:

  • 7 października były rozprowadzane „papieskie kremówki”. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na zakup windy dla niepełnosprawnego chłopca Krzysia Vilović.
  • 9 listopada rozprowadzano Rogale Marcińskie. Dochód z tego przedsięwzięcia przekazany został na organizację wigilii dla bezdomnych.
  • 9 grudnia miała miejsce zbiórka żywności w markecie Biedronka dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Poznania.
  • W grudniu zostały wykonane kartki świąteczne dla dzieci poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech. Kartki te przesłano do Włoch.
  • W okresie przedświątecznym wykonano kilka stroików bożonarodzeniowych, które ozdabiały stół podczas wigilii dla bezdomnych dnia 24.12.2016 na terenie MTP.
  • Przed świętami Bożego Narodzenia zorganizowano zbiórkę pożywienia i środków czystości w ramach akcji „Tytka Charytatywna”. Zostało wypełnionych 70 „Tytek Charytatywnych”, które przekazano najuboższym rodzinom naszego miasta.

Ponadto członkowie Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami wzięli udział w wyjeździe integracyjnym do Torunia oraz wypoczynku w czasie ferii zimowych w Zaniemyślu. Zorganizowane zostało również wspólne spotkanie opłatkowe przed świętami Bożego Narodzenia.

W II semestrze bieżącego roku szkolnego planujemy również wiele ciekawych akcji i wydarzeń. Zapraszamy do współpracy zainteresowane osoby.

Bernadeta Kalińska, Agnieszka Benedykcińska