61 877 05 62 kontakt@sp64poznan.pl
Szukaj
RSS

„Szlachetna Paczka”

Kolorowe torby i prezenty

Po raz kolejny nasza społeczność pokazała, że ma wielkie serce. Tak jak w latach ubiegłych szkoła włączyła się do projektu Szlachetna Paczka. Uczniowie uznali, że będzie to dobra alternatywa do robienia świątecznych prezentów. Oprócz uczniów w akcję zaangażowało się także grono pedagogiczne, pracownicy naszej szkoły oraz rodzice uczniów.

Zrobiliśmy ok 80 paczek, w których znajdowały się takie rzeczy jak: ubrania, materiały gospodarstwa domowego, przybory szkolne, żywność a także środki czystości. W grudniu paczka została wręczona rodzinie, dla której staliśmy się darczyńcą. Reakcja rodziny była nie do opisania. Towarzyszyły jej łzy wdzięczności, mnóstwo uśmiechów, a także niezliczone słowa dziękuję.

Dzięki Wam rodzina będzie miała święta, o których wcześniej mogła tylko marzyć. 🙂

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki:

Wielkość Szlachetnej Paczki przerosła oczekiwania rodziny pani Ani. Wolontariusze przekazali rodzinie ponad 70 paczek, które po wniesieniu do mieszkania zajęły ponad połowę dużego pokoju. Pani Ania nie kryła łez szczęścia. Na początku spotkania brakowało jej słów wdzięczności. Cała rodzina, a głównie synowie Bartosz i Mateusz, z wielką radością rozpakowywali podarunki mówiąc „moje ulubione puzzle, moja ulubiona koszulka”. Rodzina przygotowała dwa plakaty dla Darczyńcy. Widnieją na nich słowa podziękowania od całej rodziny oraz życzenia wesołych Świąt.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Cieszę się, że mogłem przekazać przygotowaną przez Państwa paczkę. Dziękuję bardzo za czas poświęcony na przygotowanie paczki, a przede wszystkim za zaangażowanie w pomoc tak dużej liczby osób. W pięknie spakowanych pudełkach było coś więcej niż pomoc materialna. Dzięki Państwu pani Ania, jej ojciec Marian oraz dzieci Nikola, Bartosz i Mateusz poczuli, że są dla kogoś ważni, że ktoś wierzy, że im się uda wyjść na prostą. Dziękuję pięknie za współpracę.

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

DZIĘKUJĘ