61 877 05 62 kontakt@sp64poznan.pl
Szukaj
RSS

Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka 2014 w Szkole Podstawowej nr 64 w Poznaniu

Akcja „Szlachetna Paczka”

Już po raz trzeci nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Stowarzyszenia WIOSNA „Szlachetna Paczka”.  W tym roku objęliśmy pomocą Rodzinę Pana Edwarda. Zaangażowanie Rodziców, Dzieci i Pracowników szkoły przyniosło nieoczekiwane efekty – przygotowaliśmy 85 różnorodnych paczek, zawierających żywność, środki czystości, kosmetyki, odzież, sprzęty oraz prezenty. Uzbieraliśmy również 846,55 zł za które zakupiliśmy 100 litrów paliwa, na którym bardzo zależało Rodzinie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki:

Pan Edward był w szoku, gdy dowiedział się ile paczek zostanie wniesionych do jego mieszkania – aż 85! Pan Edward powiedział, że nie umie okazywać swoich emocji na zewnątrz jednak w duchu jest przeszczęśliwy i bardzo dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie paczki, wszystkim dzieciom oraz rodzicom ze szkoły podstawowej. Największą radość sprawiły panu Edwardowi baniaki z paliwem do przenośnych piecyków. „Całą zimę będzie ciepło”- powiedział pan Edward. Był bardzo zadowolony z otrzymanej golarki oraz kosmetyków – powiedział „W końcu będę porządnie wygolony i będę pachniał!”. Wnuczka Patrycja niestety nie mogła być przy otwieraniu paczek – w tym czasie była na wycieczce, która została ufundowana przez oratorium, na które uczęszcza. Jak podkreślał pan Edward „Patrycja była rozdarta – nie wiedziała co ma zrobić w tej sytuacji”. Kamil nieśmiało na początku podchodził do otwierania paczek, jednak później włączył się w ich rozpakowywanie. Ucieszył się z otrzymanej piłki nożnej – Brazuci. Wnuczki dostali wymarzone słuchawki oraz bardzo dużo potrzebnej odzieży, nie tylko na zimę. Jak stwierdził pan Edward „Jak Patrycja wróci z wycieczki to będzie rewia mody!”. Rodzinie sprawił również radość mikser oraz czajnik elektryczny. „Patrycja będzie znowu mogła piec swoje ulubione ciasta, poprzedni mikser się spalił i dawno nie jedliśmy ciasta zrobionego przez Patrycję, a robi naprawdę dobre!”- dodał pan Edward. Pan Edward był również poruszony kartkami własnoręcznie zrobionymi przez uczniów szkoły oraz rysunkami którymi były obklejone paczki. „Widać ogromny wkład wielu osób, to miłe, że są ludzie którzy umieją bezinteresownie pomagać”- to słowa pana Edwarda.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Chciałabym bardzo serdecznie podziękować za współpracę i przekazaną pomoc rodzinie. Szczególnie chcę podziękować za niewyobrażalnie ogromną ilość paczek oraz za wielkie zaangażowanie uczniów i rodziców klas szkoły podstawowej nr 64 w Poznaniu. Dziękuję również za to, że mogli Państwo osobiście dostarczyć paczki, spotkać się z rodziną Pana Edwarda i zamienić parę słów. Jestem wdzięczna za odpowiedzialne podejście do udzielenia pomocy rodzinie. W imieniu całej drużyny Szlachetnej Paczki chciałabym Państwu życzyć spokojnych i zdrowych świąt, samych sukcesów oraz dużo uśmiechu na co dzień! 🙂

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

Ciężko jest nam wyrazić swoją wdzięczność słowami, wewnętrzna radość odbiera nam mowę. Serdecznie dziękujemy, dzięki przygotowanej przez Państwa paczce większość kłopotów w tym okresie spadła z nas. Nie umiem tego przekazać, ale jestem szczerze zszokowany, nie spodziewaliśmy się aż takiego wsparcia. „Tyle dobrego, tak różnorodnie”, „wszystko potrzebne” , „paliwa starczy na całą zimę”, „już nie muszę martwić się o prezenty dla dzieci” – to słowa pana Edwarda.

Serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom – Rodzicom, Dzieciom i Pracownikom naszej szkoły, którzy przyczynili się do przygotowania oraz transportu naszych Szkolnych Szlachetnych Paczek!

Szkolny koordynator akcji,

Magdalena Osińska