61 877 05 62 kontakt@sp64poznan.pl
Szukaj
RSS

VI Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZSzOI nr 1 w Poznaniu

Sala gimnastyczna, na pierszym planie dziewczynka w żółtej koszulce szykuje się do wyskoku, w tle inn dziewczynki w żółtych koszulkach

W dniu 01.03.2016 uczniowie naszej szkoły udali się na  VI Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Poznaniu. Szkołę reprezentowały drużyny dziewczynek i chłopców. Dziewczynki przystąpiły do rywalizacji jako obrończynie tytułu. W ich kategorii zgłosiło się 7 drużyn podzielonych na 2 grupy. Natomiast w turnieju chłopców wystartowało 6 drużyn także z podziałem na 2 grupy. Dziewczynki po zaciętej i równej walce w każdym meczu niestety nie awansowały do najlepszej 4 i pozostało im rywalizować o 5 miejsce. W tym meczu pokazały kawałek świetnej siatkówki i aż szkoda, że nie był to mecz o wyższe lokaty. Chłopcy zaś sprawili ogromną niespodziankę, awansując  półfinału, a jeszcze większym zaskoczeniem był udział w samym finale. Chłopcy przegrywając 1-0 nie opuścili broni i doprowadzili do wyniku 1-1, a o zwycięstwie decydować miał 3 set. Mimo zaciętej walki musieli uznać wyższość chłopców ze szkoły nr 85.

Wszystkim zawodnikom, zarówno chłopcom jak i dziewczynkom, należą się ogromne gratulacje za pokazanie kawałka dobrej siatkówki oraz za niesamowitą walkę o każdy punkt.

Alicja Zając