61 877 05 62 kontakt@sp64poznan.pl
Szukaj
RSS

Wygrała śpiewająco!

Jury siedzi tyłem i wsłucha występu dziewczynki ubranej w czarną bluzkę i spódniczkę w czarno-czerwoną kratę, z lewej strony akompanijący na gitarze nauczyciel muzyki. W tle kolorowe dekoracje.

W sobotę, 12 marca w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 20 przy ul. Głównej miała miejsce kolejna edycja międzyszkolnego Konkursu Piosenki Poetyckiej,  organizowanego przez dyrekcję tejże szkoły.  Wykonawcy zmagali się w dwóch kategoriach wiekowych – gimnazjum i klasy 5-6 szkoły podstawowej. Z naszej szkoły do występów przygotowało się pięć uczennic – Zofia Ceglarska, Urszula Jaskólska, Zuzanna Piwowarczyk,  Karolina Olszewska oraz Marta Wojciechowska.  Byliśmy jedną z najliczniejszych reprezentacji ze wszystkich placówek. Opiekunem artystycznym i akompaniatorem wszystkich naszych wokalistek był Dawid Korczak,  nauczyciel muzyki w naszej szkole.
Organizację wydarzenia można śmiało ocenić jako profesjonalną i na wysokim poziomie. W jury zasiadali wybitni pedagodzy Akademii Muzycznej z wydziałów: wokalnego i edukacji muzycznej oraz profesjonalni nauczyciele śpiewu i trenerzy wokalni. Również w kwestiach technicznych słuchacze jak i wykonawcy mogli być spokojni o przebieg imprezy – nagłośnieniowcy znakomicie poradzili sobie z akustyką typową dla dużej sali gimnastycznej.
Po kilku godzinach występów, i oczekiwania na wyniki, wreszcie ogłoszono rezultaty. Bezkonkurencyjna okazała się Urszula Jaskólska z naszej szkoły,która zajęła pierwsze miejsce. Wykonała „Balladę o dwóch siostrach”  K.I. Gałczyńskiego z repertuaru zespołu Kult. Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym uczennicom, szczególnie zwyciężczyni, która wygrała „śpiewająco”!

Dawid Korczak